Preloader Close
 • Podrobnosti o službe

  [450kb]
 • Modely produktov

  [860kb]

Vodorovné strechy

Plochá strecha je strecha, ktorá je takmer rovná na rozdiel od mnohých typov šikmých striech. Sklon strechy je správne známy ako jej sklon a ploché strechy majú až približne 10°. Ploché strechy sú starodávnou formou, ktorá sa väčšinou používa v suchom podnebí a umožňujú využitie strešného priestoru ako obytného priestoru alebo obytnej strechy. Ploché strechy alebo „nízkospádové“ strechy sa bežne vyskytujú aj na komerčných budovách po celom svete. Národná asociácia dodávateľov strešných krytín definuje strechu s nízkym sklonom ako strechu so sklonom 3:12 (1:4) alebo menej.

Awesome Image

Ponuku našich „strechárskych“ remesiel doplňuje ponuka vodorovných striech a strešných okien. Aj tu vám pripravíme ponuku na konkrétny rozsah vami požadovaných prác, ktorá bude v súlade s modernou technológiou a stavebnými normami.

Záruka na vodorovnú strechu je 30 rokov. Naša firma Tesar-Dach používa kvalitnú fóliu PVC značky Sika a Fatrafol. Taktiež ponúkame kvalitnú montáž strešných okien značky Velux a Fakro.

Awesome Image

01. PVC (vinyl) membránová strešná krytina

Polyvinylchloridová (PVC) membránová strešná krytina je známa aj ako vinylová strešná krytina. Vinyl je odvodený z dvoch jednoduchých zložiek: fosílneho paliva a soli.

Awesome Image

02. Kovová plochá strešná krytina

Kov je jedným z mála materiálov, ktoré možno použiť ako na šikmé, tak aj na ploché strechy.Ploché strechy alebo strechy s nízkym sklonom môžu byť pokryté oceľou, hliníkom, zinkom alebo meďou rovnako ako šikmé strechy.

Benefity vodorovných striech

Plochá strecha je cenovo najefektívnejší tvar strechy, pretože je možné plne využiť celý priestor miestnosti (pod a nad strechou). Ploché strechy, ktoré majú menšiu plochu, vyžadujú menej materiálu a sú zvyčajne pevnejšie ako šikmé strechy. Tento štýl strechy tiež poskytuje dostatok priestoru pre solárne panely alebo vonkajšie rekreačné využitie, ako sú strešné záhrady. Aplikácia pevnej hydroizolačnej membrány tvorí ideálny substrát pre schémy výsadby zelených striech.

 • Lacnejšie ako šikmé strechy

  Pokiaľ ide o efektívnosť nákladov, systémy plochých striech sú istými víťazmi. Šikmá strecha bude stáť viac ako plochá strecha na rovnakej ploche.

 • Extra priestor

  Môžete si naplánovať, na čo chcete, aby sa vaša plochá strecha používala. Majitelia budov by sa potešili, keby zistili, že priestor na svojej streche môžu využiť mnohými spôsobmi.

 • Rýchlejší a menej rušivý proces inštalácie

  Systémy plochých striech vo všeobecnosti zaberú menej času. Jednoduchá štruktúra znamená menej materiálov a zariadení na prácu.

Doplnkové služby

Ponuka našich doplnkových služieb, ktoré ponúkame.

 • Oprava strechy

  Naša firma Tesar-Dach ponúka okrem iného aj opravu Vašej starej strechy alebo strechy, ktorú namontovala iná firma nesprávne. Po podrobnej dokumentácii danej problematiky bude na našich odborných pracovníkoch aby určili, či je možné strechu opraviť, alebo bude lepšie vymeniť komplet celú strechu.

 • Výmena strechy

  Pokiaľ chcete vymeniť Vašu starú strechu za novú, ste na správnom mieste. Naša firma ponúka kompletnú diagnostiku starej strechy, návrh projektu novej strechu na kľúč a vyhotovenie predbežnej cenovej kalkulácie.

 • Údržba strechy

  Na každú nami zhotovenú strechu ponúkame taktiež dlhoročnú záruku, či už na materiály alebo prácu, s nami sa už nemusíte báť riešenia problémov so strechou. Všetky problémy vyriešime za Vás.