Preloader Close
 • Podrobnosti o službe

  [450kb]
 • Modely produktov

  [860kb]

Pokrývačské a klampiarske práce


Neodeliteľnou súčasťou každého domova je kvalitná strecha. V našom dlhoročnom pôsobení sme sa častokrát stretli nie s jednou nekvalitne zmontovanou strechou. Problémy sa nemusia vysknytnúť hneď no po krátkom čase začnú mnohé problémy napríklad ako zatekanie strechy a podobne. S našou firmou a vyškolenými profesionálmi sa tohto nemusíte obávať. Každú strechu realizujeme do posledných detailov, tak aby sme Vám mohli poskytnúť tu najkvalitnejšiu strechu za prijateľnú sumu.

Dlhoročné skúsenosti s našimi kvalitnými dodávateľmi nám dávajú o to väčší komfort pri realizovaní Vašej objednávky. Veľkou výhodou našej spolupráce je, že my poskytujeme dlhoročnú záruku na práce a výrobca poskytuje viac ako 25 ročnú záruku na strešnú krytinu, ktorú si vyberiete.

Awesome Image

Čo sú klampiarske práce?


Klampiarstvo je jedným z najdôležitejších aspektov pri každom projekte strešnej krytiny, či už kovovej alebo inej. Problémy s inštalatérstvom strechy môžu mať za následok presakovanie vody do vášho stropu alebo usadenie v odkvapoch, čo môže spôsobiť vážne vnútorné a štrukturálne poškodenie, ako aj problémy s odvodňovaním.

Netreba dodávať, že to môže viesť k niekoľkým dosť významným problémom!

Awesome Image

01. Pokrývačské práce

Naši pokrývači pracujú na nových inštaláciách, ako aj na renováciách a projektoch opráv striech.

Awesome Image

02. Klampiarske práce

Naši strešní klampiari inštalujú, udržiavajú a opravujú okapy, kovové strešné a stenové obklady a produkty na dažďovú vodu, ako sú odkvapy a zvody.

Ponuka klampiarskych prác

V podstate všetky práce, ktoré zahŕňajú ochranu vašej strechy pred poškodením vodou, spadajú pod strešné inštalatérske práce, vrátane:

 • Inštalácia a údržba odkvapov a žľabov

 • Zvody dažďovej vody

 • Strešné lemovanie a krytiny

 • Pripojenie a montáž nádrže na dažďovú vodu

Problémy, ktoré vzniknú pri zle nainštalovanom odkvapovom systéme

Určite každému z Vás napadne čo obnášajú problémy pri zlej inštalácii vybrali sme pre Vás pár závažných a nepríjemných problémov, s ktorými sa môžete stretnúť pri zle zmontovanej streche alebo odkvapovom systéme.

 • Zafarbené stropy a vlhké škvrny

  Ste doma a odpočívate po dni v práci. Pozriete sa hore a zbadáte škvrnu na strope. Divné... tá škvrna tam predtým nebola. Zdá sa, že sa objavilo z ničoho nič. Vo väčšine prípadov sú tieto druhy škvŕn a záplat priamym dôsledkom vnútorného poškodenia vodou. Ak voda neodteká z vašej strechy, môže presakovať do priestoru na preliezanie nad stropom a časom sa nahromadiť, prípadne sa dostane do vášho stropu. Postupom času to poškodí omietku vo vašom strope, čo vedie k týmto výrazným stopám.

  V najhoršom prípade sa môže začať prehýbať aj váš strop! Ak to popisuje vašu situáciu, okamžite vyhľadajte odbornú pomoc. Previsnuté stropy predstavujú veľké štrukturálne riziko – zavolajte preto ešte dnes odborníka! Staršie a poškodené strešné materiály, ako sú škridly, sú najnáchylnejšie na vnútorné poškodenie vodou: viac zákutí jednoducho predstavuje viac príležitostí pre vodu a vlhkosť, aby si prenikli z domu do vnútra.

 • Plesne

  Pleseň potrebuje na svoj rast dva dôležité faktory: vlhkosť a tmu.

  A hádajte, čo má váš strop v hojnosti?

  Pleseň je nielen nevzhľadná, ale v niektorých prípadoch môže byť aj mimoriadne nezdravá! Pre ľudí s astmou a inými respiračnými ochoreniami môže byť pleseň dokonca potenciálne život ohrozujúca. Efektívne strešné klampiarske práce, ako je lemovanie na prekrytie medzier, ako aj čisté a dobre udržiavané odkvapy a žľaby na odvodnenie sú prvými líniami obrany proti rastu plesní, ktoré sa uchytia vo vašom strope.

 • Zlé odkvapy

  Väčšina majiteľov domov len málo premýšľala o svojich odkvapoch – aspoň dovtedy, kým sa nestane niečo zlé.

  Bez ohľadu na príčinu poškodených alebo upchatých odkvapov je výsledok často rovnaký: voda sa hromadí vo vašich odkvapoch a neodteká z vašej strechy tak, ako by mala. Keď sa to stane, môže vám zostať pleseň a/alebo poškodenie stien, stropov a príslušenstva vodou. Preto odporúčame nechať si odkvapy vyčistiť a skontrolovať aspoň raz ročne. A ak sú vaše odkvapy poškodené, prasknuté alebo visia zo strany strechy, najlepšou voľbou je inštalácia nového odkvapu. Poznáte znaky, podľa ktorých by ste mali dávať pozor na signál, že by ste mohli potrebovať vyčistiť alebo vymeniť odkvapy? Zistite to tu!

 • Štrukturálne poškodenie

  Voda môže presakovať tam, kde by nemala – do drevených základov vášho domova.

  Stojatá voda vedie k oslabeniu a hnilobe dreva, čo ohrozuje jeho štrukturálnu pevnosť a integritu a bezpečnosť vášho domova.